İçeriğe geç

Dizi Önerileri 1

Merhabalar, ben Egemen Doğaner bu gün yeni bir karar vererek yabancı dizi önerileri yazmaya karar verdim. Fakat bütün izlediğim yazıları toplamak zor olacağı için her bir makalede 3′ er dizi olacak şekilde karışık bir şekilde diziler yazacağım. Bunlar animasyon, bilim kurgu, komedi, aksiyon olabilir dediğim gibi karışık olacak.

Birde söylemek istiyorum ki; Bu en sevdiğim diziler listesi değil. Karışık yazılmıştır. Dilerseniz biraz “yabancı” dizilerin benim hayatındaki yerine değineyim, ben dizileri boş vakit öldürme amacı değil bir macera olarak izlerim. Sevdiğim bir dizinin günde 20 bölümünü izlediğim olmuştur.

Uzun zamandır yabancı dizi izliyorum. 3 veya 4 yıl olmuştur. Aşağı yukarı 100 dizi (ki bu 500 sezondan fazla ediyor, her sezonda en az 15 bölüm var ve her bölüm ortalama 20 dk. dersek baya yüksek bir sayı çıkıyor). İlk alt yazılı izlesem de bir süre sonra hem dizilerin alt yazılarının geç çıkması hemde alt yazının kalitesiz olması sebebiyle orijinal diliyle izlemeye başladım dizileri. İlk başta önceden izlediğim dizileri İngilizce izledim, yani konuya hakim olduğumdan diyalogları takip ediyor, anlayabiliyordum sonra yeni izleyeceğim dizileri İngilizce izlemeye başladım, ilk seferler pek bir şey anlamasam da bir süre sonra gerçekten anlamaya başladım ki bu çok iyi bir şeydi. Her neyse çok uzattık hadi dizi önerileri ‘ ne geçelim.

 1. The Mentalist:

  the mentalist

   the mentalist

  İlk “adam akıllı” izlediğim dizidir herhalde, dizide Patrick Jane isimli bir medyum (Kendisi akıl okumada usta bir hilebazdır. İnsanların en ufak mimik hareketlerinden yalan söyleyip söylemediklerini, pişmanlık, heyecan vs. duygularında olduklarını anlayabilir.) ‘un ailesi usta bir katil olan Red John tarafından öldürür. Patrick bu olayı çözmek için CBI’ a katılır. Olaylar ordan gelişir. Dizi izlediğim ilk dizilerden olduğundan mıdır yoksa gerçekten mükemmel olduğundan mıdır bilinmez en sevdiğim dizilerden’dir. KESİNLİKLE öneririm.

2.How i met your mother:

himym
himym

En sevdiğim komedi dizilerinden. Karakter gelişimi aşırı güzel, zaten karakterler aşırı güzel ! Dizi Ted’ un çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıdır. Sürükleyici senaryosu sayesinde arda arda 2 sezon izleyebilirsiniz bir gecede. Özellikle Ted’un arkadaşı olan Barney karakteri için rahatça benim için televizyon tarihindeki EN İYİ karakter diyebilirim. Spoiler’ a girmemek için pek bir şey söylemek istemiyorum diziyi izleyin. Kesinlikle öneririm.

3.Doctor Who:

Doctor Who
Doctor Who

Arda arda 2-3 sezon izlemişimdir, aşırı güzel bir bilim kurgu dizisi, dizi 1960 larda çekilmiş ardından ara verilmiş 2010 küsürlarda da tekrar başlamıştır. Dizi zaman ve uzayda dolaşan zaman lordlarını anlatır. Dalekler ve zaman lordları arasında büyük bir zaman çıkmıştır (Her iki tarafında zaman makineleri olduğunu unutmayın) bu savaş sonunda iki tarafta tükenmiştir. Ama bir zaman lordu yani Doctor hayatta kalmıştır ! Doctor dünyaya gelir ve yol arkadaşları bulur. Çoğul eki kullandım çünkü bir zaman lordu ölünce başka bir fiziksel görünümle tekrar hayata döner. Bu yüzden Doctor Who dizisi sonsuza kadar devam edebilir. Dizi çok güzeldir, izlemediyseniz öneririm.

Dediğim gibi bu rastgele bir listedir, her hafta 3 dizi önerileri yazmaya çalışacağım. İyi günler,iyi seyirler.

Daha önceki yazım olan Hangi Programlama Dilini Seçmeliyim ? adlı yazıma bakarsanız sevinirim.

Tarih:DiziGenel

3 Yorum

 1. Cem yoldaş Cem yoldaş

  Bu dizilerin hepsi mükemmel bayılıyorum bunlara tavsiye ederim . iyi iş çıkarmışsın egemen doğaner tebrikler 👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿

 2. Levent Levent

  Tebrikler Egemen ! Derslerini ihmal etme . BYE

 3. Ahmet Talha CANDAN Ahmet Talha CANDAN

  Adamsın kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.