İçeriğe geç

İlk Netflix Türk Dizisi : Hakan Muhafız ile ilgili düşüncelerim

Hakan Muhafız

Hakan Muhafız, İlk olarak uzun bir süredir yazamadığım için af buyurun, okuldan pek zaman ayıramıyordum şimdi boş vaktim olduğu için uzun süredir aklımda olan yazıyı yazmak istiyorum.

Bu diziyi ilk duyduğuma ne yalan söyleyeyim ön yargıyla yaklaşmıştım. Fakat ön yargımı kırıp izledim, beklediğimden kat ve kat iyiydi fakat dört dörtlük değildi orta halli bir dizi diyebiliriz, Türk yapımı olmasa ilk birkaç bölümden sonra bırakırdım fakat tamamını izledim, fena değildi tabi ki bir çok eksikleri var fakat insanların abarttıkları, izlenemeyecek kadar değil. İnsanların genel olarak Türk yapımı işlere karşı ön yargıları oluştu -bende dahil- ve bunun sebebi televizyonda yayınlanan ne  idiği belirsiz salak saçma dizilerdir. Fakat bu dizi o saçma dizilerden bir kaç kat üste çıkmayı başarmış.  İzleyecekseniz size tavsiyem ön yargılarınızı kenara bırakıp ve dizinin birkaç yanlışını görmezden gelerek diziyi izlemeniz.

(Spoiler uyarısı)

Dizi İstanbul’da geçiyor, Hakan adlı karakter üvey babasının yanında çalışmaktadır. Olaylar gelişir ve Hakan, Fatihin İstanbul’u fethettiğinden beri ortalıkta olan ölümsüzler ile savaşan muhafızlardan biri olduğunu öğrenir. Gömlek, mömlek, okunmuş su falan aldıktan sonra kurşun geçirmez hale gelir, Hakan bir süre sonra ölümsüzün yanında işe başlar falan hikaye biraz sıradan fakat bazı anlar sıkıcı da olsa izleniyor.

Başta da anlattığım gibi dizi izlenmeyecek kadar kötü değil fakat bir klasikleşmiş kaliteli bir dizininde kalitesini aramayın.  Diziye puanım 10 üzerinden 4 veya 5 olurdu fakat ilk ve tek ürk yapımı netflix dizisi olduğunu düşünerek 10 üzerinden 6,5 bu dizi için uygun bir puan.

(Bu arada o kol kırılma sahnesi neydi yahu :D)

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.